Basketbola spēles priekšrocības

Daudziem cilvēkiem basketbola spēlēšana ir jautra un efektīva sporta nodarbība. Kamēr citi izmanto enerģiskās aerobikas priekšrocības, tomēr daudzi vēl joprojām uzskata basketbolu par svarīgāko sporta veidu, ar visām tā priekšrocībām. Ja nekad iepriekš neesi spēlējis basketbolu, apsver iespēju apvienot jautru draugu kompāniju un doties spēlēt komandas spēli publiskā parkā. Redzēsi cik jautri un pozitīvi tas var būt.

Daži vispārējie padomi, pirms apsver iespēju doties spēlēt basketbolu:

  • Pieaugušajiem nepieciešams veikt ārsta apskate, vai tava veselība ir atbilstoši
  • Jāapzinās, ka basketbols ir ātras darbības spēle, kur nepieciešams daudz lekt, skriet, izvairīties un griezties, tāpēc viegli vien var iegūt traumas dažādos nelaimes gadījumos
  • Basketbols liek lielu uzsvaru uz kājām, īpaši ceļgaliem un potītēm, izdara spiedienu un saspringumu uz pleciem
  • Vienīgā aizsardzība basketbola spēlē ir tavs elastīgais ķermenis
  • Pirms dodies uz spēli, izlocies un izstiep muskuļus. Tāpat to dari arī pēc spēles
  • Pārliecinies, ka pa rokai vienmēr ir šķidrums

Fiziskie ieguvumi

Basketbols attīsta fizisko sagatavotību, kā jau daudzi sporta veidi to dara. Tomēr basketbola spēle vienlaicīgi attīsta ātrumu, roku-acu koordināciju, kā arī sirds – asinsvadu izturību. Ātri pārvietojoties no vienas laukuma malas uz otru, tiek attīstītas ķermeņa fiziskās spējas, bet mešana grozā attīsta augšējo muskulatūru.

Svara kontrole

Lielisks veids, lai kontrolētu savu svaru ir spēlējot basketbolu. Persona, kas sver ap 100 kilogramiem, spēlējot basketbolu vienu stundu, var sadedzināt līdz pat 617 kalorijas. Pat tad, ja nespēlē uz pilna laukuma ar diviem groziem, vari sadedzināt nozīmīgu kaloriju skaitu vienā spēlē. Iegūstot skaistu, atlētisku ķermeni, cilvēks ir vairāk apmierināts ar sevi un savu izskatu.

Stresa samazinātājs

Tu ļoti viegli vari atbrīvoties no stresa, ja spēlē basketbolu. Spēlējot komandas spēli, draudzība un konkurence ir efektīvs veids kā novērst uzmanību no ikdienas stresa. Tev ir nepieciešama pilna koncentrēšanās uz komandas biedriem un bumbu, lai spēlētu šo spēli, un citām domām nav laika.

Uzlabo emocionālo labsajūtu

Tev nevajag uzvarēt katrā basketbola spēlē, lai uzlabotu savu garīgo veselību. Spēlējot basketbolu, smadzenes izdala laimes hormonus endorfīnus, emocionāli paceļot garastāvokli. Tu vari naktīs labāk gulēt, būsi vairāk atpūties un nākamā dienā jutīsies emocionāli pārpildīts. Kad darbā esi zem regulāra spiediena, basketbola spēle var atbrīvot no sakrājušām negatīvajām emocijām.

Sociālie ieguvumi

Basketbols ir viens no kultūras un tradicionālajiem sporta veidiem. Jauniešiem, basketbols ir viens no veidiem, kā atdarināt savus sporta varoņus. Pieaugušajiem šis sporta veids ir, lai socializētos, jo to var spēlēt draugu vai darba kolēģu kompānijā. Bieži vien sporta spēlēs, kur notiek konkurence starp, piemēram, uzņēmumiem, tieši basketbols ir viens no pieprasītākajiem sporta veidiem. Basketbols nodrošina patstāvīgu sociālo mijiedarbību, kas sniedz labumu visa vecuma cilvēkiem. Pat došanās uz spēlēm, vērot tās no malas, ir veids, kā socializēties savā starpā.

Uzlabo dotības spēlēt komandā

Basketbols ir komandas spēle. Pat paši profesionālākie spēlētāji nevar iegūt uzvaru, ja neprot saspēlēties ar komandu. Pieciem komandas biedriem uz laukuma jāprot lieliski sadarboties, gūstot rezultātu. Basketbols māca sastrādāties ar citiem cilvēkiem, dodot piespēles, izvairoties no pretiniekiem, bloķējot pretinieku. Ne vienmēr runa ir par punktu guvumu – ir jāmāk arī iedot rezultatīva piespēle, lai kāds cits gūst punktus. Spēle ir, lai komandas biedri palīdzētu viens otram. Komandai ir jādarbojas efektīvi arī tad, ja kāds no spēlētājiem ir izlietojis visu enerģiju.