Sportošana – plusi un mīnusi

31Sportošana vairāk tiek atzīmēta kā pozitīva nodarbošanās ar visām tās sekām – laba veselība, skaists atlētisks ķermenis, priecīgs garastāvoklis. Taču, vai pastāv arī kādi slēptie akmeņi, kāpēc cilvēki nenodarbojas ar sportu un fiziskām aktivitātēm? Prestamos en linea Vai tas ir patiešām slinkums, vai kāds fizisks faktors, kas liedz domāt, ka sports ir kaut kas noderīgs. Šajā tekstā apkopoti visi plusi un mīnusi, kurus var saistīt ar sportošanu.

Sports – pozitīvā puse

Daudzi populāri sporta veidi ir komandas darbības, kas palielina cilvēku saskarsmes prasmes. Cilvēki mācās sastrādāties ar komandas biedriem, veidojot uzticēšanos un prasmi atrisināt domstarpības. Jaunie sportisti iemācās veselīgu konkurenci un sadarbību savā starpā, kā arī ir lielāka iespēja iegūt jaunus draugus.

Sports sniedz dalībniekiem jaunas dzīves prasmes. Katrs komandas, gan arī individuālais dalībnieks veicina noteiktas stiprās puses un attīsta jaunus talantus. Dzirdot uzslavas un sasniedzot kādus konkrētos mērķus, sportistam ceļas pašapziņa un veicina pozitīvu attieksmi pret turpmāku nodarbošanos.

Sports pats par sevi ir veselības etalons – nodarbojoties ar fiziskām aktivitātēm, cilvēks sadedzina kalorijas, veido spēcīgus muskuļus un nostiprina locītavas. Sportojot uzlabojas asinsrite un sirdsdarbība, tāpēc sportisti mazāk saskaras ar sirds slimībām.

Sasniedzot labus rezultātus, sports ir viens no labākajiem darbiem, ar kādu varētu pelnīt naudu. Augsti atmaksātiem sportistiem maksā gan valsts par tās vārda nešanu pasaulē, gan treniņa klubs, kā algu, gan prēmijas par sasniegumiem, gan arī inventāru firmas, par attiecīgā apģērba un zīmola reklamēšanu. Sports sniedz labu dzīves kvalitāti, kas mijās ar atpazīstamību visā pasaulē ar daudz faniem, kas par visu vairāk vēlas satikt sportistu.

Sports – negatīvā puse

Lai gan sports sniedz daudz priekšrocības, tas var kaitēt arī cilvēka pašapziņai un iegūt traumas. Traumas var būt uz neilgu brīdi, vai pat ilglaicīgi un, diemžēl, arī neatgriezeniski uz visu mūžu. Profesionālajā sportā pastāv daudz lielāks risks iegūt traumas, kas paliek ilglaicīgi, jo laktiņa ir pacelta ļoti augstu, kā arī bīstamības līmenis palielinās. Sportā pastāv arī atkārtotas traumas, piemēram, locītavu, saišu, muskuļu sastiepumu traumas, kuru dēļ vienmēr uz laiku aktivitātes jāpārtrauc.

Sportisti pārstāj gūt prieku, ja cieši koncentrējas tikai uz uzvaru. Uzvaras dēļ zūd jebkāda patika, ja galu galā ir tik daudz strādāts, bet rezultāti kā nav tā nav. Īpaši jaunieši un bērni nesaprot, ka sportā ir jāiegulda daudz laiks un visu nevar uzreiz sasniegt. Šādas, it kā neveiksmes, mazina pašcieņu un sportists sāk domāt, ka nav spējīgs sasniegt labus rezultātus.

Sporta aprīkojums var būt dārgs un dažkārt ļoti neizdevīgs. Īpaši komandas sportā, labam aprīkojumam ir jābūt ikvienam sportistam, taču gadās, ka ne visi iziet uz laukuma, kas nozīmē, ka aprīkojums ir gandrīz par velti iegādāts. It īpaši profesionālajā sportā noteikumi prasa pašas augstākās kvalitātes aprīkojumu. Ja ģimene nav pārāk nodrošināta un nespēj apgādāt bērnu ar nepieciešamo aprīkojumu, sports var kļūt par nepiedzīvotu sapni prestamos personales en linea.

Pārāk saspringtais grafiks, ko sportists pavada treniņos, var zaudēt saikni ar saviem mīļajiem cilvēkiem. Ģimene tiek atstāta novārtā, cerot uz mūžīgu sapratni un atbalstu. Taču, ja nav ne mazākā laika, ko veltīt saviem mīļajiem un mūžīgi esot izbraukumos uz spēlēm un sacensībām, saikne ar pārējie cilvēkiem var būt arī neatgriezeniska. Dažkārt šādiem sportistiem ir grūti veidot ģimeni, jo viņi reti kad ir mājās un nevar redzēt savu bērnus izaugam.