Volejbola spēles priekšrocības

Volejbols ir fiziski smags sporta veids, kas prasa iemaņas un izturību. Taču tā ir arī izklaidējoša spēle, ko var lieliski apvienot ar brīvā laika aktivitātēm draugu lokā. Tu vari spēlēt volejbolu telpās, zaļā zālē vai pludmalē. Pastāv vairākas priekšrocības – lainaa heti tilille, kāpēc izvēlēties spēlēt tieši volejbolu. Tāpēc, ja vēlies ar lielu motivāciju iesaistīties volejbola treniņos, izlasi galvenās priekšrocības, ko sniedz šī spēle.

Sadedzina kalorijas un taukus

Viens no galvenajiem ieguvumiem spēlējot volejbolu ir tas, ka spēle palīdz sadedzināt kalorijas, un ir svarīgs komponents svara zuduma programmā. Pēc Hārvardas Medicīnas skolas pētījumiem ziņots, ka spēlējot vismaz pusstundu volejbolu, cilvēks var sadedzināt no 90 līdz 133 kalorijām. Protams, atkarībā no spēlētāju skaita, kaloriju sadedzināšana izmainās. Ja spēlējat pludmales volejbolu pārī, tad kustības sanāk daudz vairāk, tāpēc kaloriju nodegums ir 120 līdz 178 pusstundā. Stundu gara volejbola spēle uz daudz mazāk stabila pamata, kā, piemēram, pludmales smiltis, var sadedzināt līdz pat 480 kalorijām.

Fiziskā aktivitāte

Spēlējot volejbolu ir veselīgs veids, kā iegūt fiziskās aktivitātes. Regulāras fiziskās aktivitātes ir svarīgas cilvēka veselībai, jo tās palīdz saglabāt un nostiprināt sirdsdarbību un novērš riskus saslimt ar dažādām slimībām (sirds slimības, vēzis, 2.tipa cukura diabēts un citas). Regulāras spēles atvaira depresiju un palielina laimes un labklājības sajūtas. Volejbola spēlēšana arī palielina aerobās spējas. Tu patērē tādu pašu enerģijas daudzumu spēlējot volejbolu 20 minūtes, kā noskrienot pusotru kilometru.

Roku – acu koordinācija

Volejbols prasa no spēlētāja pilnīgu koncentrēšanos uz bumbu. Saskarei ir atļauts izmantot rokas un plaukstas, lai liktu bumbai lidot pāri tīklam. Volejbola spēlēšana prasa zināmas iemaņas, lai palīdzētu veiksmīgi virzīt bumbu un kustēties pa laukumu (kulutusluottovertailu). Spēlē ir jāprot ne tikai atvairīt bumbu, bet arī veiksmīgi likt blokus, gremdēt, servēt, dot piespēles komandas biedriem. Šāda koordinācija ir noderīga arī citās sporta spēlēs un fiziskās aktivitātēs, kas saistītas ar komandu darbu un pretiniekiem. Tev ir jāspēj ātri reaģēt jebkādā situācijā.

Sociālā mijiedarbība

Spēlējot volejbolu, tu mijiedarbojies ar savu komandu – vienalga, vai tas ir pāru pludmales volejbols, vai pilnais sastāvs sporta zālē. Spēle paredz, ka jāprot sastrādāties savā komandā, pretējā gadījumā negūs rezultātus. Jāprot sarunāties un reaģēt uz situācijām. Pētījumi secina, ka spēlētājiem, kuri iesaistās regulārās komandu sporta spēlēs ir izteiktākas prasmes sadarboties un vadīt, nekā tie, kuri piedalās individuālā sportā. Regulāra sociālā mijiedarbība ar komandas biedriem palielina arī tavas laimes izjūtas. Tas palīdz iejusties komandā, un justies kā daļai no grupas, lai kopīgi sasniegtu izvirzīto mērķi – uzvarēt. Pavadot laiku ar draugiem, liek tev justies novērtētam un mīlētam, kas vispārīgi pārvēršas par laimi.

Aizraušanās ar sportu

Darbojoties kā daļa no komandas prasa sava veida zināšanas, lai iegūtu labu meistarību. Tev jāpievērš uzmanība, ko dara tavi komandas biedri, lai varētu kopīgi sastrādāties. Spēlējot komandas spēli, tā māca smaga darba un godīguma vērtības. Spēle iemāca, ka ir jāpieņem ar godu arī sakāve, un jāuztver tā par izaicinājumu nākošajai spēlei. Volejbols ir konkurētspējīga un fiziski prasīga sporta spēle, kas ir atkarīga no tā, cik pats lielu atdevi tam sniegsi. Būt daļai no komandas, nozīmē arī to, ko citi par tevi domā. Tā ir cieņa un līdzjūtība no komandas biedriem. Spēlējot volejbolu ir jāzina pamata noteikumi, kā arī kļūdas, kuras nedrīkst pieļaut, kā, piemēram:

  • Neļaut bumbai apstāties savā laukumā vai noķer to, metiena laikā
  • Spēlētājs nedrīkst divas reizes pēc kārtas pieskarties bumbai
  • Bumbu nedrīkst piespēlēt saviem komandas biedriem trīs reizes pēc kārtas, pirms met pāri tīklam
  • Nedrīkst pieskarties ar roku tīklam

Liels pateicības sauciens – joustoluotto!